Een schat aan links naar Duitse kranten en tijdschriften online

running dog

Je zit lekker op je stoel, in de trein, in het vliegtuig. Je hebt je laptop op schoot, je smartphone in je hand,  of je zit voor je pc. Je wilt iets lezen. Het liefst in het Duits. Het liefst nieuws – over politiek, economie, cultuur, voor en over vrouwen, voor managers - om maar iets te noemen. Lees dan verder, want je bent er maar één klik van verwijderd.  

                                                                 

 

Ik heb links voor je verzameld. Deze heb ik in drie rubrieken ingedeeld:

    A) Links naar kranten en tijdschriften, gesorteerd op onderwerp

    B) Links naar kranten en tijdschriften op twitter

    C) Links naar kranten en tijdschriften op facebook

          _____________________________________________________________________

 

     A) Links naar kranten en tijdschriften gesorteerd op onderwerp

Ben je geïnteresseerd in economisch nieuws, lees

FAZfinance.NET Börse und Anlage aktuelle Analysen und Marktberichte of het

Handelsblatt. Het Handelsblatt is een commercieel tijdschrift met economisch en financieel nieuws.

Onpulson - Fachwissen für Business und Management : nieuws, kennis en een economisch lexicon voor ondernemers en managers

Voor managers: manager-magazine, partner van Harvard buisness manager.

          _________________________________________________________________________

Tijdschriften voor vrouwen:

 Special voor werkende vrouwen is er Existenzielle – het online portaal voor vrouwen in de economie.

Voor Opzij –lezeressen is er Emma – een politiek tijdschrift voor vrouwen.

          _________________________________________________________________________

Nieuws uit het binnen- en buitenland bieden de volgende kranten:

Die Süddeutsche is een Duitse kwaliteitskrant. Hoewel de titel letterlijk "Zuid-Duitse krant" betekent, wordt de Süddeutsche Zeitung in heel Duitsland gelezen (dagelijks 1,1 miljoen lezers) en kent ze een grote verspreiding in het buitenland. De redactionele houding is eerder links-liberaal, wat leidde tot grappen dat de SZ de enige oppositie is in de deelstaat Beieren, die traditioneel door de conservatie CSU wordt geregeerd sinds 1949.

De Frankfurter Allgemeine Zeitung, afgekort FAZ, is een in Frankfurt am Main verschijnend landelijk Duits dagblad. De oplage bedraagt circa 400.000 exemplaren. Van de Duitse dagbladen heeft de FAZ het grootste bereik buiten Duitsland. Hoewel politiek onafhankelijk, wordt de FAZ over het algemeen een gematigd conservatief profiel toegedicht. 

Die ZEIT (vertaling: De Tijd) is een Duits weekblad, dat sinds 21 februari 1946 verschijnt. Doelgroep van Die ZEIT zijn de hoger opgeleiden. De krant geldt als een liberaal blad, waarbij bij controversiële thema's vaak verschillende meningen en auteurs tegenover elkaar worden gezet.

Der Spiegel is Duitslands grootste en invloedrijkste weekblad. Der Spiegel lijkt qua stijl en lay-out op Amerikaanse nieuwsmagazines als Newsweek en Time. Met betrekking tot de onderwerpen en de grote hoeveelheid details lijkt het blad meer op de The Atlantic Monthly of de The Economist. In Duitsland staat het blad bekend om de academische manier van schrijven en de dikte van de nummers. Een nummer met meer dan 200 pagina's is niet ongewoon.

Die Tageszeitung(afgekort taz) is in grootte het zevende landelijke Duitse dagblad. De krant heeft een uitgesproken links karakter.De tageszeitung is in 1978 opgericht als links alternatief voor de traditionele socialistische en communistische kranten. De taz staat in het politieke spectrum dicht bij Die Grünen, de groene partij. De taz is echter geen partijblad van de Groenen en was vaak zeer kritisch tegenover de roodgroene regering tussen 1998 en 2005.

Lees je graag een krant uit de deelstaat Nordrhein Westfalen is wellicht “ die Rheinische Post – RP” interessant voor je.

          _____________________________________________________________________

Een groot feuilleton met nieuws uit de kunst en cultuur vindt je in

Die Zeit/ Kultur en in de faz.net/feuilleton

Perlentaucher is volgens eigen zeggen het grootste cultuurmagazine op het Duitstalige web. Kernelementen zijn een  feuilletonoverzicht, waarin dagelijks de Feuilletons van de grote Duitstalige kwaliteitskranten geëvalueerd en samengevat worden, een overzicht over internationale magazines alsook een archief met boekrecensies met ca. 33.000 titels.  (peil eind 2009), waarin zich sinds  2000 bijna alle in de Duitse kwaliteitskranten verschenen boekrecenties bevinden.

          _______________________________________________________________________

Web-nieuws vindt je bij

 PC Welt : Een portaalsite voor Computer & Technik Digital Lifestyle en Business IT

Op de weblog netzwertig.com wordt voornamelijk het laatste sociale media nieuws behandeld, of lees de Netsӧkonom die zich meer specialiseert op de economische kant.

Een populair weblog is Spreeblick.com. Spreeblick schrijft naar eigen zeggen over pop, politiek, gadgets en levensstijl.

          ________________________________________________________________

 
Onder deze link vindt je je Duitse kranten met één klik op het scherm. kranten-duitsland.startpagina.nl

EXTRA TIP: Mijn woordenboek voor o.m. vertalingen.

          __________________________________________________________________________

      B) Links van Kranten en tijdschriften op twitter

https://twitter.com/#!/zeitonline_all die Zeit

https://twitter.com/#!/news_de het dagelijks nieuws

https://twitter.com/#!/SPIEGEL_Rezens recensies van boeken, films, muziek, cultuur, gadgets…

https://twitter.com/#!/SPIEGEL_Wissen nieuws uit de wetenschap

https://twitter.com/#!/SPIEGEL_Wirtsch ecomisch nieuws

https://twitter.com/#!/FAZ_Feuilleton

https://twitter.com/#!/FAZ_Eil snel nieuws

https://twitter.com/#!/FAZ_Topnews

https://twitter.com/#!/perlentaucher00 Perlentaucher

https://twitter.com/#!/handelsblatt

https://twitter.com/#!/Onpulson

https://twitter.com/#!/SZ_Geld Die Sueddeutsche met economisch nieuws

https://twitter.com/#!/SZ_Wissen Die Sueddeutsche met nieuws uit de wetenschap

https://twitter.com/#!/spreeblick

https://twitter.com/#!/pcwelt

https://twitter.com/#!/manager_magazin

https://twitter.com/#!/existenzielle

          _____________________________________________________________________

      C) Links naar kranten en tijdschriften op facebook

https://www.facebook.com/handelsblatt

https://www.facebook.com/spiegelonline

https://www.facebook.com/faz

https://www.facebook.com/sueddeutsche

https://www.facebook.com/zeitonline

https://www.facebook.com/netzwertig

https://www.facebook.com/spreeblick 

https://www.facebook.com/Onpulson

https://www.facebook.com/managermagazin

https://www.facebook.com/existenzielle

Mis je een tijdschrift of krant? Zet hem erbij.


Reacties
(Er zijn nog geen reacties)
Laat een reactie achter
Captcha

Academie aan de Angstel | Willem van Abcoudelaan 10 | 1391 CD Abcoude | 0294 284681 |info@academie-aan-de-angstel.nl | Sprachcafe op Facebook Follow Anne Kewitsch on Twitter Connect with Anne Kewitsch on LinkedIn

       

 Design & Build by Lydie Polak